Svatební šaty

Jak vybrat ty správné svatební šaty?

Svatební šaty jsou pro nevěstu tím nejdůležitějším. Svatební šaty ve Vás musí vzbudit pocit, že se budete cítit jako nejkrásnější žena na světě. Je to Váš velký den a svatební šaty jsou jeho nedílnou součástí. Máte dvě možnosti volby. Můžete zvolit svatební šaty nové nebo půjčené. Pravděpodobně nejnákladnější variantou je koupě nových svatebních šatů.Vlastní svatební šaty ve Vás vzbudí jistotu, že model je jen a jen váš a žádná jiná nevěsta ho neměla na sobě. Navíc se nemusíte o šaty strachovat.Alternativou je nechat si ušít svatební šaty přímo na míru. Nespornou výhodou je, že svatební šaty vám budou perfektně sedět a můžete si je navrhnout podle svých představ. Bohužel dopředu nikdy neznáte výslednou podobu šatů. V prostředí českého trhu je také problém sehnat kvalitní látku, která je základem pro krásné svatební šaty. Proto se raději poraďte se švadlenou, která většinou má své zdroje. Můžete si vybrat z katalogů italských návrhářů a látku si nechat objednat. Je třeba látku zamluvit dlouho dopředu, aby byla včas doručena.Stále oblíbenější variantou jsou svatební šaty vypůjčené.V tom případě Vám pomůže svatební salon. Můžete si dovolit vypůjčit luxusní  svatební šaty z dílen světových návrhářů, aniž by vás to finančně zruinovalo. Do svatebního salonu se raději předem objednejte, aby se personál věnoval jen vám. 

Jak vybírat?
Každá žena je jiná a každé také sluší jiný střih šatů. Proto pro výběr správného střihu, který vyzdvihne ty správné partie a naopak ukryje nedokonalosti věnujte pozornost. Můžeme jen poradit, vyzkoušejte všechno! Měli byste vyzkoušet co nejvíce různorodých typů šatů, abyste přišly na to, co Vám nejlépe sluší. Ne vždy je to to, co si myslíte. Při zkoušení můžete zjistit, že Vám sluší úplně jiný model, než jste si myslela a měla v úmyslu si vypůjčit. Když si vybíráte svatební šaty, řiďte se obecnými pravidly. V dnešní době jsou oblíbené princeznovské svatební šaty s bohatou nabíranou sukní. Ty však nejsou vhodné pro menší a silnější postavy, kterým zbytečně ubírají centimetry a naopak přidávají kila. Pro tyto nevěsty jsou vhodné svatební šaty s jednoduchou siluetou, elegantní pas napomůže vytvarovat korzet. Mírné řasení sukně schová drobné nedostatky. Vysokým nevěstám zase sluší rozevláté svatební šaty antického střihu nebo kombinace sukně a živůtku, která postavu opticky rozdělí. Nejdůležitější však je, abyste se v šatech cítila pohodlně a sebejistě. Pokud chcete svatební šaty podle nejnovějších světových trendů, tak volte užší střih ve stylu 30.let. Moderní jsou svatební šaty s jednoduchou splývavou linií nebo róby rozšiřující se od spodní části stehen. Pro rok 2011 jsou však zcela nepřípustné mini šaty, u kratších šatů by měla délka sahat ke kolenům. Ze svatební módy se také vytrácí pompézní mohutné sukně, hluboké dekolty a polodlouhé rukávy.

Barva šatů?
Tradiční barvou svatebních šatů je samozřejmě bílá symbolizující nevinnost a čistotu. Dnes však není jedinou možností, nevěsty s oblibou volí svatební šaty v nejrůznějších odstínech. Bílá má totiž zásadní problém, málo komu sluší. Velice populárním odstínem je champagne a nejrůznější barvy krémové. Tyto svatební šaty mají výhodu, že na nich nejsou tolik vidět nečistoty či prach ze země. Stále častěji se také objevují svatební šaty v odstínech lososová, lila nebo jiné pastelové odstíny. Pro letošní sezónu jsou trendy svatební šaty ve světlých odstínech oranžové, zelené a modré. Populární je limetková a dokonce černá. Kromě barvy je při výběru svatebních šatů klíčový materiál, který by měl být vysoce kvalitní. Trendem letošního roku jsou svatební šaty z elegantních a romantických materiálů, kterým vévodí hedvábí, nebo lehký mušelín. Svatební šaty dotváří působivě vypadající třpytivé krajky, saténové stuhy, lesklé aplikace a blyštivé kamínky.Nevěsta v takových svatebních šatech bude ve svatební den doslova zářit.

Nezapomeňte!

Pokud vyrážíte vybírat svatební šaty, nezapomeňte na tuto výpravu přizvat kamarádku, sestru nebo maminku. Rada druhých je při výběru k nezaplacení. Nezapomeňte si taky vzít fotoaparát. Každé svatební šaty pečlivě zaznamenejte pro pozdější rozhodování. Před výběrem svatebních šatů je dobré koupit boty i spodní prádlo. Tyto nezbytnosti totiž mohou také ovlivnit váš výběr. Pokud máte již zakoupený náhrdelník nebo náušnice, které chcete mít ve svatební den na sobě, neváhejte a vezměte je také sebou. Šperky by měly ladit jak se závojem, tak s ozdobnými aplikacemi na šatech.

Přejeme úspěšný výběr!!!

Svatební veletrh Pardubice

          

Svatební veletrh Hradec Králové

Svatební veletrh hotel Diplomat Praha

svatební šaty na svatebním veletrhu Diplomat 2009 svatební šaty na svatebním veletrhu Diplomat 2009svatební šaty na svatebním veletrhu Diplomat 2009

Svatební veletrh Diplomat 2009Svatební veletrh Diplomat 2009Svatební veletrh Diplomat 2009Svatební veletrh Diplomat 2009svatební šaty z živých květin