Svatební dary

Svatební dary jsou nedílnou součástí události jakou je svatba. Tato rubrika by se měla týkat spíše svatebčanů, kteří si lámou hlavu s tím, jaký svatební dar zakoupit. Určitě by chtěli vybrat dar, který Vás potěší a překvapí. Ne vždy je to jednoduché.

Stále oblíbenějším způsobem v poslední době je vytvořit seznam svatebních darů - svatební listinu. 

Svatební listina je seznam dárků , které by Vás potěšili, v které doufáte a zároveň je trochu očekáváte. Aby seznam byl úplný, měl by zde být kontakt na obchod , kde se uvedené svatební dary dají obstarat. Zároveň se musí vymyslet, jak se listina dostane ke svatebčanům a zařídit, aby zarezervované dárky, byly včas ze seznamu vyškrtnuty. Možností, jak to udělat je hned několik.

Udělejte si s partnerem výlet po oblíbených obchodech a vytipujte si Vaše přání. Mnoho obchodníků má se svatebními listy své zkušenosti , ochotně Vám poradí a pomůže v rozhodování. V některých prodejnách dostanete za tímto účelem vizitky i kartičky. V obchodě si Vaše přání zaevidují a budou se těšit na návštěvu Vašich příbuzných či přátel. Zároveň , budou hlídat, jaké zboží bylo zakoupeno a které ještě zbývá. Je zvykem nechat v prodejně i svůj kontakt, kdyby byly ze strany Vašich svatebčanů nebo samotného obchodníka nějaké dotazy. Často se objevuje i možnost založit si svatební listinu na internetu a mnoho obchodů, tuto možnost také využívá.

Svatební dary jsou samozřejmě projevem dobré vůle. Patří k dobré tradici a vyjadřuje vztah k novomanželům. Zároveň však musíte odhadnout finanční možnosti Vašich blízkých a přátel. Je zcela pochopitelné, že na svatební listině , by měly být zastoupeny i svatební dary finančně přijatelné a dostupné. Tak, aby si mohl vybrat opravdu každý. Rozhodujte se tedy uvážlivě a do výběru zařaďte dárky levnější, i ty o něco dražší.

Oznamte svatebčanům, kde máte své svatební listiny a poděkujte jim za jejich čas a ochotu inspirovat se Vaším přáním.

Dohodli jste se v obchodech, založili jste si listinu on-line. A nyní je velmi důležité v předstihu informovat Vaše přátele. Jakmile budete posílat nebo roznášet svatební oznámení s pozváním na svatební hostinu, můžete přiložit oznámení o zřízení Vaší svatební listiny, s potřebnými kontakty a Vaším poděkováním. Netřeba říkat, že oznámení o zřízení svatební listiny by mělo být vkusné a obsahově taktní.

Novomanželé obvykle rozbalují svatební dary až další den po svatbě, ale výjimkou nejsjou ani svatby, kde se svatební dary rozbalují už na svatební hostině.

Je slušností poděkovat svatebčanům za účast na svatbě i za přinesené svatební dary a prezenty. Mělo by to být ústně - při odchodu ze svatby.