Snubní prsteny

Těžko si lze představit událost jakou je svatba bez snubních prstýnků. Už po staletí snubní prsteny symbolizují spojení a potvrzení manželských slibů. Z jakých materiálů mohou být snubní prsteny vyrobeny záleží na Vás. Možností je opravdu spousta. Z materiálů k výrobě snubních prstenů se používá především zlato (žluté, červené, bílé, růžové), dále stříbro, chirurgická ocel, platina nebo pro alergiky vhodný titan.

Snubní prsteny by si ženich a nevěsta měli vybírat společně a s dostatečným předstihem. Doporučujeme alespoň 3 měsíce před svatbou. Snubní prsteny se nosí na prsteníčku levé ruky. Při výběru prstýnků můžete kombinovat různé barvy zlata dohromady, matné i lesklé materiály. Velice oblíbenou a moderní variantou jsou snubní prsteny s kamínkem ( zirkon, briliant). Kamínek má na prstýnku nevěsta, pro ženicha se volí prstýnek bez kamínku.

Do prstýnků si snoubenci nechávají vyrýt datum svatby nebo jména. Záleží na Vašem výběru.

Rádi bychom se také zmínili o polštářku na prstýnky, kde jsou prstýnky položeny při obřadu. Jde o pěknou svatební dekoraci, která patří ke každé moderní svatbě. Polštářek na prstýnky je k dostání v mnoha barevných provedeních.O polštářčích se dozvíte více v naší rubrice svatební dekorace.